מה אנחנו מציעים?

נתחיל מהתחלה, יודעים מהי ערבות?

ערבות היא מנגנון משפטי שנועד להבטיח פירעון חובות. פשוט מאוד. סוג של צ'ק פיקדון. ערבות בנקאית נפוצה מאוד במגזר העסקי (למשל, במסגרת הסכמי שכירות, הגשת מכרזים או עסקאות בסכומים גדולים), ובקטנה גם במגזר הפרטי (השכרת דירות). ואז, במקרה של הפרת הסכם או אם נוטל הערבות מאיזושהי סיבה לא משלם את התחייבויותיו,
הצד השני יכול לפדות את השטר.

מהי ערבות בנקאית לשכירות?

מסמך ששוכרים משלמים עבורו עמלה, בתמורה להתחייבות הבנק כלפי בעלי הדירה (או נכס עסקי כלשהו) שאם השוכרים לא ישלמו את שכר הדירה, ובהתקיים תנאים מסוימים, הם יקבלו את כספי הערבות במקום תשלום שכר הדירה המקורי. לרוב, סכום הערבות הוא בגובה 3 חודשי שכירות.
כמה אלפים טובים...

נשמע הוגן, איפה הבעיה?

הנה הבעיה, בעצם 2 בעיות:

  1. עמלת בנק שנתית ממוצעת עומדת על 4%-7% מסכום הערבות. לפי המפקח על הבנקים בישראל, עמלת הערבות הבנקאית היא אחת העמלות הגבוהות ביותר שהציבור משלם לבנקים!

  2. חוץ מהעמלה, השוכרים נדרשים להכניס את היד עמוק לכיס ולהפקיד בבנק את מלוא סכום הערבות. כלומר, לכלוא בבנק אלפי שקלים. כסף שאולי אין להם. או שיש להם, אבל הוא מיועד למשהו "קצת" יותר חשוב, כמו רהיטים, להחליף את האוטו, להתכונן לקראת תינוק חדש ואפילו לחופשה (מה יש, אסור?)

גם פיקדון כלוא בבנק וגם עמלה גזלנית באמת נשמע לא הגיוני ולא הוגן, אבל מה האופציה?

האופציה היא זו: ערבות לשכירות ללא פיקדון ועם עמלה הוגנת.
OBLI היא חברת פינטק (Fintech-Finance Technology) שהחליטה לעשות מהפכה בעולם הערבויות לשכירות עסקית, מסחרית ופרטית. אנחנו מציעים לכם, לראשונה, ערבות דיגיטלית בטוחה ומתקדמת בלי פיקדון בלי בירוקרטיה בלי בנק. אבל עם מערכת בטחונות מוצקה, תהליך אישור דיגיטלי מהיר ותנאים שאף בנק לא מציע.

הכשרה הינה שותפה עסקית המחזיקה כ- 20% ממניות אובלי

ומה עם שקט נפשי?

OBLI היא ערבות אמינה ובטוחה בדיוק כמו הערבות הבנקאית. ערבות OBLI עובדת תחת רישיון אשראי מורחב מטעם משרד האוצר ועומדת בכל תנאי הרגולציה המחמירים ביותר. יש לנו שותפה פיננסית חזקה - חברת הביטוח "הכשרה חברה לביטוח" וגם קיבלנו את תמיכת משרד הכלכלה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

גם בעלי הנכסים מרוויחים יתרונות שלא קיבלו בעבר

מלבד הביטחון הפיננסי של OBLI, אנחנו עוזרים לבעלי הנכסים לנהל את הערבויות שלהם. הם מקבלים מאתנו במייל קובץ PDF (סבא שלי היה קורא לשטר הזה מהבנק "צֶטאלֶה") ואנחנו אפילו מזכירים להם כאשר מועד חידוש הערבות מתקרב. לבעלי נכסים מרובים זו בפירוש הצלה. אבל גם מי שיש ברשותו דירה אחת להשכיר, מרוויח שירות כמו משכירים גדולים.

בעלי נכסים להשכרה שבוחרים (בצדק) בערבות OBLI ומשחררים את השוכרים שלהם מהפקדת ערבות, למעשה הולכים לקראת השוכרים ונותנים להם הטבה בשווי אלפי שקלים. אם אותם שוכרים יצטרכו לבחור בין דירה עם פיקדון או בלי, הם יבחרו אובלי.