צ'ק ביטחון לשכירות

למי זה מתאים וממה צריך להיזהר?

צ'ק ביטחון נחשב לאחת הבטוחות הנפוצות בשוק השכירות אך הוא מגיע עם נקודות אזהרה הן לשוכרים והן למשכירים. המדריך המקיף לשימוש בצ'ק ביטחון

צ'ק ביטחון נחשב לאחת הבטוחות (ההגנות) היותר נפוצות בשוק הנדל"ן. במה הוא שונה מאלטרנטיבות אחרות, ומהם יתרונותיו וחסרונותיו, על כך בשורות הבאות. נתחיל מבראשית. צ'ק הביטחון הוא למעשה צ'ק רגיל לכל דבר שבחלקו העליון מתנוססות המילים "צ'ק ביטחון" או לחילופין "שיק ביטחון" או "לביטחון בלבד". על מנת שהצ'ק יהיה זמין להפקדה יש להשאיר את שדה התאריך שבו ריק. את הצ'ק (בעל סכום מסויים עליו הסכימו השוכר והמשכיר) מוסר השוכר במעמד חתימת החוזה על הדירה או הנכס המסחרי והוא מהווה עבור המשכיר בטוחה למקרה בו השוכר הפר את החוזה וגרם לנזק כספי למשכיר.
צ'ק ביטחון לשכירות. למי זה מתאים וממה צריך להזהר? אובלי ערבות בנקאית הוגנת

מבחינת הבנק צ'ק ביטחון הוא רגיל לכל דבר

עבור הבנקים אין שום משמעות למילים צ'ק ביטחון המתנוססות על הצ'ק ובמידה והצ'ק תקין וחתום הם יכבדו אותו. נוכח העובדה שהמשכיר יכול לגלגל את הצ'ק לאי אילו גורמים אחרים להם הוא חייב כסף מומלץ להעניק למשכיר צ'ק ביטחון מסוג "למוטב בלבד" או "בלתי סחיר". נוכח היותו של צ'ק הביטחון צ'ק רגיל נשאלת השאלה מה בעצם ההבדל בינו לבין כל צ'ק אחר והתשובה לכך היא שמימושו מעוגן בחוזה השכירות. המשמעות היא שחשוב לכלול בחוזה השכירות סעיפים ברורים ומפורטים המסבירים מהם התנאים המיוחדים בהם יוכל המשכיר לממש את צ'ק הביטחון וכן שעליו להודיע על כך מראש לשוכר.

אם השוכר בעל חשבון בנק מוגבל אזי הצ'ק לא יהיה שווה דבר

יתרונותיו של צ'ק הביטחון ברורים. ראשית הוא פשוט להפקה וניתן פשוט לשלוף אותו מפנקס הצ'קים. שנית, הוצאתו אינה כרוכה בעמלה כלשהיא ולבסוף הפדיון שלו מתבצע ישירות בבנק (אין צורך לפנות להוצאה לפועל) ממש כמו עם צ'ק רגיל. עבור המשכירים מהווה צ'ק ביטחון בטוחה רעועה משהו שכן השוכר יכול לבטלו והכי חשוב – אם חשבון הבנק של השוכר הוא חשבון מוגבל, כלומר שאין לו מספיק כסף או אשראי לכיסוי הצ'ק, הרי שהצ'ק לא יהיה שווה דבר.

החלופות העומדות בפניכם: שטר חוב, צ'ק בנקאי וערבות בנקאית

נוכח חסרונותיו של צ'ק הביטחון עומדות בפניכם מספר אלטרנטיבות נוספות: שטר חוב, צ'ק בנקאי וערבות בנקאית. נתחיל בשטר החוב. מדובר בעצם על מסמך בו מתחייב השוכר כלפי המשכיר שבמידה והוא יפר תנאים מהותיים בחוזה השכירות, הוא ישלם לו סכום כספי מסוים שנקוב בשטר החוב. שטר החוב מגיע עם מספר חסרונות בולטים – ראשית, הדרך היחידה לממש אותו היא פנייה להוצאה לפועל כנגד השוכר או הערבים לשטר וזו כרוכה בהליכים ממושכים וארוכים. שנית, אם השוכר מוכיח להוצאה לפועל שאין לו יכולת כלכלית לשלם את שטר החוב, הרי ששטר החוב יהפוך לפיסת נייר חסרת חשיבות. האלטרנטיבה הבאה היא הצ'ק הבנקאי. זהו צ'ק מיוחד שמונפק על ידי הבנק ומופעל במנגנון הזהה לזה של הערבות הבנקאית. סכום הצ'ק יורד מחשבונו של השוכר ועל כן מדובר על כסף מזומן לכל דבר ועניין. וכאן בדיוק הבעיה: היה והצ'ק הלך לכם לאיבוד, נגנב, נשרף, וכן הלאה, הרי שהבטוחה היחידה שהייתה לכם ביד בעצם לא קיימת יותר ואתם חסרי הגנה מול השוכר. האופציה השלישית והטובה ביותר היא הערבות הבנקאית. כאן מדובר על ההגנה ההרמטית ביותר עבור המשכירים שכן זהו מסמך מחייב מטעם הבנק בו הוא מצהיר כי הוא ערב כספית על הסכום הנקוב במסמך. המשמעות: היה והשוכר הפר את תנאי החוזה תוכלו לסור לסניף הבנק עם מסמך הערבות ולדרוש את הכסף ללא צורך בהצגת הסבר. הכסף יועבר לחשבונכם בתוך מספר ימים.

הערבות החוץ בנקאית של OBLI עושה מהפכה בענף

הערבות הבנקאית נחשבת אמנם לאופציה הטובה ביותר עבור המשכירים אך שוכרים רבים נרתעים ממנה שכן היא כרוכה בהקפאת פיקדון (בגובה 3 חודשי שכירות) בבנק. כך שאם נניח דמי השכירות עומדים על 7000 שקל לחודש, השוכרים יצטרכו לכלוא בבנק 21 אלף שקל לאורך כל תקופת השכירות, מבלי יכולת להשתמש בהם, לכל צורך שהוא. המשמעות לכך שהיא שהדירה או הנכס יכולים לעמוד ריקים במשך זמן רב כיוון שהמשכירים יתקשו למצוא שוכרים שיסכימו לספק להם את הערבות הבנקאית. וכאן אנו ב-OBLI (אובלי) נכנסים לתמונה. הצלחנו לבנות מודל לקבלת ערבות דיגיטלית בטוחה ומתקדמת, בלי פיקדון כלוא (כן, ממש כך) ובלי צורך להגיע לבנק ולחכות לפקידים בתור המתיש. המודל מבוסס על ערבות ללא פיקדון תמורת עמלה בגובה 6.5% ובפריסה של עד 12 תשלומים חודשיים. כל התהליך נעשה באמצעות פלטפורמה דיגיטלית בטוחה ומתקדמת והוא אורך דקות ספורות. עם סיום ההליך מקבלים השוכרים למייל קובץ ערבות דיגיטלית, אותו הם יכולים לשלוח למשכירים במהירות ובכך להשלים את התנאים המקדימים להשכרת הדירה.

עם ערבות OBLI הנכס יושכר במהירות

הערבות החוץ בנקאית של OBLI היא ערבות אמינה ובטוחה בדיוק כמו הערבות הבנקאית. הערבות שלנו מונפקת ע"י חברת גולדנרוד פיננסים בע"מ, ח.פ 514578674 בעלת רישיון אשראי מורחב מספר 56403 מטעם רשות ההון, ביטוח וחיסכון ועומדת בכל תנאי הרגולציה המחמירים ביותר. כמו כן יש לנו שני שותפים פיננסים מוסדיים חזקים - אחת מחברות הביטוח הידועות במשק וגוף מוסדי נוסף, וכן קיבלנו את תמיכת משרד הכלכלה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים. יתר על כן, במסגרת תהליך חיתום חדשני ומתקדם OBLI מאמתת את פרטי האשראי של המתעניין בדירה, ומעניקה את הערבות שלה אך ורק למבקשים שעוברים בהצלחה תהליך שאישר יכולת החזר אשראי. המשמעות הישירה לכך היא שאם המתעניינים בנכס יצטרכו לבחור בין נכס המגיע עם ערבות בנקאית המחויבת בפיקדון לבין ערבות גמישה יותר של OBLI הם יבחרו בנכס שמגיע עם ערבות OBLI, מה שאומר שהדירה תושכר במהירות ובקלות רבה יותר.
רוצים לשמוע עוד על הערבות ללא פיקדון של OBLI? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
להשארת פרטים