ערבות לעסקים

מעוניינים להשכיר עסק? המדריך המלא לקבלת ערבות להשכרת עסק.

השכרת נכס לצרכים עסקיים מגיעה לא אחת עם דרישה לערבות בנקאית ממנה נוטים בעלי עסקים רבים לשכוח. אם עד כה הדבר היה כרוך בהקפאת פיקדון כספי גדול בבנק כבטוחה לערבות, הרי שיש כיום אלטרנטיבה חדשה ובטוחה - הערבות החוץ בנקאית הגמישה של OBLI.

בעלי עסקים רבים מעדיפים לשכור את המקום ממנו הם מנהלים את פעילותם היומיומית, על פני רכישת הנכס בפועל. ההחלטה יכולה לנבוע מגורמים שונים כגון אי יכולת פיננסית לרכוש את הנכס, העדרו של נכס שמתאים להם מבחינת המיקום, הגודל והמחיר או מקרים בהם מדובר על עסק בחיתוליו ובעליו שואף לקחת את הזמן ולראות האם העסק מצליח, אם לאו.
ערבות לעסקים – המדריך המלא של אובלי לקבלת ערבות בנקאית לעסקים.

לא לשכוח את הערבות הבנקאית

ההוצאה על השכרת הנכס מהווה כמובן עול כלכלי על השוכרים אך בבואם לבדוק אם הם יוכלו לעמוד כך לאורך זמן, רבים שוכחים נקודה נוספת שתגזול מהם לא מעט כסף: הערבות הבנקאית. על מנת להבין על מה מדובר יש להקדים ולומר כי הערבות היא מנגנון משפטי שנועד להבטיח פירעון חובות, כלומר סוג של צ'ק פיקדון. הערבות הבנקאית נפוצה מאוד במגזר העסקי במסגרת הסכמי שכירות, אבל לא רק. היא נפוצה גם בהגשת מכרזים או עסקאות בסכומים גדולים. עד היום הערבות המסחרית הנפוצה הייתה ערבות בנקאית שניתנה מטעם הבנק לכל שוכר נדל"ן עסקי שהוכיח שיש באפשרותו את היכולת הכלכלית לעמוד בתנאי השכרת הנכס. יתרונותיה של הערבות הבנקאית ברורים: היא נחשבת לערבות אמינה מגוף פיננסי מוכר, ניתן לקבלה גם עבור חוזי שכירות בהיקפים כספיים גדולים והלקוח לא יכול לבטלה על דעת עצמו כך שהמשכיר (בעל הנכס) יכול להיות רגוע לאורך כל תקופת השכירות.

ערבות בנקאית כרוכה בהקפאת כספי פיקדון בגובה 3 חודשי שכירות

למרות יתרונותיה יש לערבות הבנקאית גם לא מעט חסרונות. נתחיל בכך שבעל העסק צריך להפסיק את שטף העבודה (ולהפסיד בכך כסף), לרוץ לסניף הבנק, להמתין בתור המתיש ולמלא טפסים שונים במטרה לקבל את הערבות. לאחר מכן יהיה עליו להמציא אישורים שונים על יכולתו הפיננסית ורק בסוף כל התהליך הזה הוא יכול לקבל את הערבות הבנקאית. וזה לא מסתכם רק בזה שכן הערבות הבנקאית מגיעה עם דובדבן מר במיוחד: הקפאת כספי פיקדון בגובה של 3 חודשי שכירות.
ואין מדובר בדבר של מה בכך - ככל שהנכס אותו בחרתם להשכיר משתרע על מקום גדול יותר, וממוקם במיקום מבוקש יותר, כך דמי השכירות עולים ואליה מתלווים ערבות בנקאית גבוהה אותה תאלצו להפקיד בבנק. אם ניקח לדוגמא חנות או שטח אחסון המושכרים ב- 30,000 ש״ח לחודש הרי שהערבות הבנקאית תעמוד על למעלה מ- 90,000 ש״ח (גובה של 3 חודשי שכירות) מה שאומר שיהיה עליכם להיפרד מסכום גבוה לכל הדעות שסתם ישכב לו בבנק ללא שום תועלת עבורכם. המשמעות הישירה היא שגם אם חסכתם את הכסף הזה כסכום ביטחון בבנק או ששקלתם לקנות איתו סחורה לעסק הרי שלא תוכלו לעשות זאת.

ערבות חוץ בנקאית -OBLI משנה את כללי המשחק

אם עד היום השוכרים נאלצו לבלוע את הצפרדע הזו בשקט, הרי שאנו בחברת OBLI החלטנו לשנות את כללי המשחק עם ערבות חוץ בנקאית ללא פיקדון (בדיוק, הכסף יישאר אצלכם בחשבון). הערבות החוץ בנקאית שלנו היא ערבות אמינה ובטוחה ללא פיקדון וללא בירוקרטיה אבל כן עם מערכת בטחונות מוצקה, תהליך אישור דיגיטלי מהיר ותנאים אידיאליים - עמלת אשראי בגובה 6.5% בפריסה נוחה של 12 תשלומים.
הערבות האוטונומית שלנו מונפקת על ידי חברת גולדנרוד פיננסים בע"מ בעלת רישיון מתן אשראי מורחב רשות ההון, ביטוח וחיסכון (ח.פ 513578674, רישיון מספר 56403). לצד חברת גולדנרוד ישלנו שותפים עסקיים נוספים – הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה התומכת במיזם וכן שותפה פיננסית חזקה – הכשרה חברה לביטוח המחזיקה ב- 20% ממניות החברה.
יתירה מכך תהליך בקשת הערבות מתבצע באמצעות פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת ובתום תהליך פשוט שאורך מספר דקות תקבלו למייל קובץ ערבות דיגיטלית מובטחת, עם מערכת התראות לקראת מועד חידושה, וזאת מבלי שתידרשו להשקיע כמעט זמן בתהליך.
רוצים לשמוע עוד על הערבות ללא פיקדון של OBLI? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
להשארת פרטים