ערבות לשכירות

להרגיש בטוחים בבית שלכם: כל המידע שרציתם לגבי ערבות לחוזה שכירות

אחד מההסכמים הפיננסיים המדאיגים ביותר הוא ללא ספק חוזה שכירות לדירה, מדובר בנכס אשר נרכש או לכל הפחות שווה סכומי כסף אדירים אשר לפעמים משמש כמקור ההכנסה העיקרי או היחיד. לרב, הנכס מושכר לתקופת זמן ארוכה לשהות ושימוש של אנשים זרים, עליהם אתם צריכים לסמוך שלא יגרמו לשום פגיעות ברכוש ו/או בעיות במוסר התשלומים.
בדיוק בגלל חששות אלו, הוקם מנגנון ייעודי שמטרתו מניעה וצמצום נזקים שונים אשר עלולים להופיע במהלך תקופת השכירות – ערבות לשכירות.

ערבות לחוזה שכירות דירה, אובלי ערבויות לשכירות שפויות וללא פיקדון

מהי ערבות לשכירות?

סכום הערבות נקבע בצורה פרטנית ולרוב משקף סכום של שלושה חודשי שכירות.
קיימים 3 מנגנונים נפוצים להבטחת התחייבויות בשוק השכירות:

שטר חוב

הינו אחת מהבטוחות המקובלות והנפוצות בהסכמי שכירות להבטחת התחייבויותיו של השוכר כלפי המשכיר. חסרונו של שטר החוב לעומת הערבות הבנקאית שמימושו מחייב נקיטת הליך משפטי ובנוסף הוא מותנה ביכולתם הכספית של השוכר והערבים במועד המימוש והאפשרות לגבות מהם את סכום השטר כלומר, האם יש להם כספים ו/או נכסים שניתן לממש לצורך גביית החוב.

ערבות אישית

בדרך כלל, החותם על הערבות האישית החוב הוא צד אחד או יותר שאינו משכיר בפועל את הדירה (לדוגמא הורים, אחים, דודים, חברים וכו') והוא מתחייב על כך שבמידה והחוזה יופר בדרך כל שהיא (לדוגמא: שלושה חודשים ללא תשלום) ו/או במקרה של נזק שייגרם לנכס הנמצא באחריות הדייר (בד"כ רלוונטי לסוף תקופת השכירות), אותו ערב או ערבים ייאלצו לשלם את הסכום הנדרש מכספם.

ערבות בנקאית אוטונומית

שטר המונפק ע"י הבנק אשר מבטיח סכום כסף מסוים אשר נקבע מראש ומאפשר למשכיר לממשו במידת הצורך (במקרים דומים לאלו של הערבות הפרטית בד"כ הסכום אשר נקבע בערבות הבנקאית מובטח על ידי הבנק באמצעות פיקדון שמשועבד ואינו נגיש לשוכר במהלך כל תקופת השכירות (בעוד באובלי אין צורך בשעבוד פיקדון). התהליך כרוך בד"כ בעלות של 500-1,000 ₪ ובסופו מונפקת ערבות לטובת בעל הנכס.
דגש נוסף וחשוב הוא כי עלות כוללת לערבות בנקאית כ 4-7% הכולל עמלה + חיובים נוספים בין העמלות הגבוהות ביותר בעולם עמלות הבנקים – ובנוסף תדרש להפקיד סכום כסף בגובה הערבות בפיקדון סגור), מדובר בערבות אוטונומית, קרי, הבנק אינו צד לעניין והמשכיר יוכל לגשת לבנק ולממש אותה כרצונו, מבלי שהבנק יוכל להטיל עליו סנקציות, לעכב את התשלום או לדרוש סיבה כלשהי.
במידה והשוכר מגלה כי הערבות מומשה ללא סיבה ראויה , הוא יכול לפנות לבית המשפט ולבקש עיכוב או ביטול מימוש הערבות וכן לפעול בהליכים משפטיים כנגד המשכיר באמצעות בית משפט.

אפשרות נוספת היא תשלום מראש של שכר דירה

שוכרים רבים לא יכולים להרשות זאת אך כך השוכר חוסך תשלום עמלה לבנק. תשלום שכירות מראש לא מבטיח שהדיירים יתפנו בתום התקופה ולא מכסה כיסוי נזק לדירה.
בעוד שטר החוב והערבות האישים נחשבים לבעלי תנאים קלים יותר עבור השוכר (סביר להניח שההורים שלכם לא ידרשו מכם להקפיא סכום כסף מסוים או תשלום ריבית), הרי שבעלי בתים רבים יעדיפו את היציבות והביטחון של הערבות הבנקאית
יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים בהם קשרים נפגעו ואף נפסקו בגלל ערבות פרטית, ולכן ישנם שוכרים רבים אשר מעדיפים להכניס גורם אובייקטיבי אשר לא מחויב לאף צד ובכך למנוע מצבים לא נעימים או תלותיות מסוימת באדם הקרוב אליהם.

ערבות מקובלת בהשכרת דירה - האופציה השפויה ביותר, לכל הצדדים

כיום, ניתן להשתמש בשירות החדשני של אובלי – פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת אשר מאפשרת לכם לקבל ערבות בנקאית מקובלת בהשכרת דירה באמצעות רישיון אשראי מורחב מטעם משרד האוצר ושותפות עם חברת הביטוח .
היתרון המשמעותי ביותר הוא האפשרות להנפיק ערבות להבטחת שכירות דירה מבלי לוותר על ההטבות שבעל הנכס מקבל ומבלי לשעבד סכום הכסף שנקבע, ואפשרות פריסת העמלה עד ל - 12 חודשים כך שגם אתם וגם הצד השני תוכלו ליהנות מהסכם מכבד וראש שקט בידיעה שהאינטרסים שלכם נשמרים בקלות.
רוצים לשמוע עוד על הערבות ללא פיקדון של OBLI? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
להשארת פרטים