ערבות כספית לעסקים

תהליך הקמת עסק טומן בחובו סיכונים שונים עם דגש על הצד הפיננסי. לכן, ניתן להבין ספקים, סוכנים ובעלי נכסים אשר יעדיפו לספק סחורה או להשכיר נכס למטרות מסחריות (כגון משרדים, מחסן, חנות וכו') כנגד ביטחון פיננסי אשר יגביר את הסיכוי לכך שהחוזה ייחתם או שהשירות/מוצר יסופקו ויאפשר ואף ייקל על הצד –המבקש להקים או להפעיל את העסק.
אחד המנגנונים הנפוצים להבטחת קבלת פיצוי בגין אי קיום הסכם או גרימת נזק שבאחריות השוכר/מזמין הסחורה או השירות, הוא ערבות לעסקים בה נקבע מראש סכום מסוים (ייתכנו גם מקרים מסויימים בהם אין הגבלה) אשר ישולם לנושה כנגד דרישתו ובכך יאפשר את הסכמתו לביצוע ההסכם/אספקת השירות או המוצר מלכתחילה. הסכם זה רלוונטי גם לגבי העמדת הלוואות, שכירות נכס, קבלת סחורה, ציוד או שירותים ועוד.
ערבות לעסקים באמצעות אובלי, הליך פשוט מהיר ובטוח לבטחון העסק שלך.

מהי ערבות כספית לעסקים ואיך היא מתבצעת?

מסלול ייחודי זה מאפשר לשני הצדדים להכניס למשוואה גורם יציב, בעל יכולות וחוסן כלכלי אשר ינפיק ערבות כספית וישלם, כנגד דרישה, את מלוא הסכום שנקבע בה מראש במידת הצורך. חשוב לציין כי ערבות זו נחשבת כערבות אוטונומית, קרי, ערבות שאין למנפיק יכולת להתערב בין הצדדים, להטיל סנקציות כלשהן ולבקש נימוקים וסימוכין. כמו כן, אין למנפיק יכולת לעכב או למנוע את התשלום והנקוב בערבות אלא אם התקבל צו בית משפט.
הליך זה הוא הוא פשוט יחסית. על הלווה להגיע לבנק ולבקש להנפיק לו ערבות כספית לעסקים נקובה בסכום שנקבע בין שני הצדדים. במרבית המקרים הבנק ייבקש לשעבד פיקדון בגובה סכום הערבות המבוקשת. במידה והמוטב בערבות יידרוש חילוט הערבות הכספית הסכום ישולם לו בתוך מספר ימים שנקבע בגוף הערבות. ביטול דרישת חילוט הערבות או את התשלום בפועל יכול להעשות רק על ידי פנייה לבית המשפט והוכחה כי הדרישה אינה מוצדקת.
חשוב לזכור – עלות הפקת כתב ערבות הינה בשיעור ריבית שנעה בין 4-5% מסכום הערבות בתוספת דמי טיפול ועמלת רישום שעבוד הפיקדון ברשם המשכונות. הפיקדון שישועבד נושא ריבית זניחה עד אפסית. הסכום המשועבד נגרע מתזרים המזומנים של מבקש הערבות, סכום שיכול היה לשמש אותו בהתנהלות שוטפת. חשוב לציין כי עלות הנפקת ערבות כספית לעסקים באמצעות אובלי ערבויות נמוכה משמעותית וללא צורך בשעבוד פיקדון.

שימושים נפוצים בערבות לעסקים

אשראי ספקים

בהסכם זה, בעל העסק או החברה מקבל סחורה או שירותים מספק מסוים, התשלום בפועל אמור להתבצע במועד עתידי שסוכם בין שני הצדדים. מרבית בתי העסק נהנים מאשראי שניתן להם על ידי הספקים. הנפקת ערבות כספית תאפשר "ראש שקט" הן לספק והן לבית העסק שיוכל להנות מתשלום עתידי ולהתמקד בייצור הכנסה.

ערבות לשכירת נכס

ערבות זו מיועדת לעסקים אשר נדרשים לנקודת מכירה פיזית לצורך פעילותם (לדוגמא: משרד, מחסן, חנות, שטח וכו') ומעוניינים לשכור מיקום מבעל הנכס. בהליך זה, הערבות משמשת בעיקר בכדי להבטיח את תשלומי שכר הדירה (במקרה בו התשלומים שסוכמו לא יבוצעו, בעל הנכס יוכל לדרוש את הסכום המדובר מהבנק) או פיצוי במקרים של נזק כלשהו לנכס שנגרם על ידי השוכר. כך, בעל הנכס יוכל לקבל כתב ערבות כספית אותו ניתן יהיה לחלט בעתיד ככל שהתשלומים המגיעים על פי החוזה לא יכובדו או ייגרם נזק לרכושו.

הגיע הזמן להתקדם לערבות שדואגת לשני הצדדים

אם התרגלתם לבחור באופציה שאינה מאוזנת, הכירו את הדרך החדשה להנפקת ערבות כספית לעסקים באמצעות חברת אובלי ערבויות. הערבות מונפקת תחת רישיון לאשראי מורחב באישור משרד האוצר, בשותפות עם חברת ביטוח מובילה בתחומה.
בפלטפורמה זו תוכלו ליהנות מערבות בתנאים הוגנים: לא תצטרכו לסבול מכך שהכסף שלכם ישועבד, עלות הנפקת הערבות נמוכה משמעותית בהשוואה לזו של הבנקים, מה שיאפשר לכם יותר מרחב תמרון ויחסוך לכם כסף משמעותי. פלטפורמה זו דואגת נשענת על מערכת בטחונות מוצקה ושומרת על כל היתרונות של מבקש הערבות מבלי להפקיר את הלווה. הפלטפורמה פועלת בממשק חדשני ומתקדם.
רוצים לשמוע עוד על הערבות ללא פיקדון של OBLI? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
להשארת פרטים