ערבות בנקאית אוטונומית

מהיום יש אלטרנטיבה חוץ בנקאית!

חברת OBLI משיקה בימים אלו את השירות המהפכני הבא בעולם הערבויות : ערבות אוטונומית (בדיוק כמו בבנק) עם עמלה נוחה וללא צורך בפיקדון שנשאר בחשבון של הלקוח לשימושו האישי

רואים זאת כמעט בכל חוזה שכירות של דירה או חנות. בעל הנכס מבקש להגן על עצמו מפני מצב בו השוכר לא ישלם את דמי השכירות או שיגרום נזק לנכס ולצורך כך מבקש ערבות בנקאית. רואים זאת גם בעסקאות מסחריות רבות בהן המוכר מבקש לעצמו בטוחה להעברת התשלום שהובטח על ידי הקונה. בכלל המקרים האלו נוהגים בעלי הנכסים והמוכרים לבקש ערבות בנקאית - אוטונומית.

מה ההבדל בין ערבות בנקאית אוטונומית לערבות רגילה?

בעוד שבערבות רגילה צריך הצד הניזוק להביא הוכחות או אסמכתאות כי החוזה בינו לבין הצד השני הופר, הרי שערבות בנקאית אוטונומית היא ערבות העומדת בפני עצמה - נפרדת ומנותקת מההסכם בין הצדדים. במילים אחרות מדובר על מעין צ'ק פתוח שבאמצעותו, עם קבלת הדרישה, פורע הבנק את הערבות ללא כל הנמקה, ראיה או אסמכתא משפטית אחרת. העצמאות הזו הינה גם מה שהופך את הערבות הבנקאית האוטונומית לערבות המועדפת בשוק.

עמלות, בירוקרטיה וסכום גבוה נעול בבנק

ערבות בנקאית אוטונומית ניתנת לרוב על ידי הבנקים, וזוהי גם נקודת החולשה הגדולה שלה. ראשית, בשביל לקבל אותה ייאלץ השוכר (לצורך הדוגמא) לכתת רגליים לסניף הבנק על שעותיו המוגבלות, להמתין בתור המייאש ולחוות את הבירוקרטיה בהתגלמותה. שנית, ועבור רבים זהו הסיפור הגדול, בתמורה לקבלת הערבות הבנקאית (העומדת על גובה של שלושה חודשי שכירות), דורש הבנק כי סכום הערבות יוחזק על ידו למשך כל תקופת השכירות כך שהשוכר לא יוכל לגעת בו ולעשות בו כל שימוש אחר, דחוף ככל שיהיה. המשמעות היא שגם אם השוכר חסך את הסכום הזה עבור טיול מפנק בחו"ל, דמי הרשמה ללימודים באוניברסיטה, ריהוט חדש לבית או אולי שיפוץ חדר הילדים, הוא לא יוכל להשתמש בו. הוא פשוט יהיה נעול בבנק. בנוסף הבנק גובה עמלת ערבות שנתית עד כ-3% אחוזים מסכום הערבות הבנקאית. כך שאם לדוגמא מדובר על דמי שכירות של 5500 ₪ בחודש והערבות בנקאית עומדת על 16,500 ש"ח הרי שהעמלה אותה השוכר יצטרך לשלם לבנק תעמוד על 412 ₪ ויותר , כלומר ריבית שלילית ממשית על הכסף.

אין לכם כסף לטובת הפיקדון? קבלו הלוואה עם ריבית של עד 9% ויותר

כל סיפור הפיקדון לא מסתכם רק בסכום ש"רק" כלוא בבנק, שכן לשוכרים רבים (במיוחד אלו הצעירים יותר) פשוט אין את הסכום הזה נזיל בחשבון, והבנקים וחברות אשראי מציעים לאותם שוכרים לקבל אותו כהלוואה. זו מגיעה עם ריבית שיכולה להגיע לגובה של 9 אחוזים ויותר, מה שאומר שהשוכר יוצא מופסד פעמיים : הוא גם נאלץ להקפיא בבנק דמי פיקדון וגם לשלם עליהם ריבית גבוהה במיוחד.

יש אלטרנטיבה אחרת - ערבות אוטונומית של OBLI

מי שמציעה כיום אלטרנטיבה מעולה לערבות הבנקאית האוטונומית היא חברת הפינטק OBLI. החברה עושה מהפכה של ממש בעולם הערבויות לשכירות עסקית, מסחרית ופרטית והיא מעניקה ללקוחות ערבות אוטונומית בטוחה ומתקדמת, עם מערכת בטחונות מוצקה, תהליך אישור דיגיטלי מהיר ותנאים שאף בנק לא מציע ללקוחות. ללא צורך בהפקדת פיקדון, הערבות של החברה מוצעת הן לשוכרים והן לבעלי עסקים תמורת עמלה בגובה 6.5 אחוזים ובפריסה נוחה של 12 תשלומים חודשיים. ב-OBLI באים לקראת הלקוחות וכל התהליך קורה בדיגיטל ללא צורך ממשי מצד הלקוח להגיע פיזית למשרדי החברה – כמו שקורה בבנקים. התהליך כולו אורך דקות ספורות ולאחריו מקבלים הלקוחות קובץ ערבות דיגיטלית עם מערכת התראות לקראת מועד חידוש הערבות. הפרט הכי חשוב בערבות האוטונומית של OBLI נוגע לעובדה שכספי הפיקדון נשארים פנויים לשימושם האישי של הלקוחות.

ערבות אוטונומית אמינה ובטוחה, ממש כמו ערבות בנקאית

הערבות האוטונומית של OBLI מונפקת ע"י חברת גולדנרוד פיננסיים בע"מ, ח.פ – 513578674, בעלת רישיון מתן אשראי מורחב של רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון מספר 56403. לצד חברת גולדנרוד יש לחברה שותפים עסקיים נוספים – חברת ביטוח ידועה המחזיקה ב-20% ממניות החברה וכמו כן הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה התומכת במיזם. בנוסף OBLI דואגת ל"כרית ביטחון" נוספת עבור לקוחותיה באמצעות פיקדון כספי בשיעור של 10% מסך הערבויות המונפקות, שיופקד בחשבון נאמנות להבטחה נוספת של התחייבויות החברה.

"זה נהנה וזה לא חסר"

לצד השוכרים המקבלים דרך OBLI ערבות אוטונומית בתנאים מועדפים, כך גם מקבלים ממנה בעלי הנכסים והמוכרים ערך מוסף רב. כך, משכירים שבוחרים בערבות החברה משחררים בעצם את שוכרי הנכס מהקפאת סכום כסף גדול בבנק ומאפשרים להם לשלם עמלות הערבות בפריסת תשלומים נוחה ביותר, מה שמגדיל את אטרקטיביות הנכס בשוק. באותה מידה גם ספקים/ מוכרים הבוחרים לעבוד עם OBLI ומעניקים בכך הטבה כספית ניכרת לסוחרים, מרוויחים קהל לקוחות גדול יותר. יתירה מכך OBLI מציעה לבעלי מספר נכסים לנהל עבורם את תחום הערבויות לכלל עסקיהם וזאת באמצעות מערכת תפעול, בקרה והפקת דו"חות הנעשית בצורה דיגיטלית יעילה, ובחינם לגמרי. בשורה התחתונה המהפכה בעולם הערבויות כבר כאן עם ערבות אוטונומית חוץ בנקאית המעניקה יתרונות רבים עבור כל הצדדים לעסקה.
רוצים לשמוע עוד על הערבות ללא פיקדון של OBLI? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
להשארת פרטים